Sizin İçin Hazırladığımız Benzersiz Fikirler

Paletten Bahçenize Muhteşem Saksı Dekorları Yapın

PAYLAŞ

En büyük şanslarımdan birisi de bahçeli bir evde doğmak ve büyümektir. Ve sürekli de bahçesi olmayan bir evde yaşamak zorunda kalmamak için dua ederim. Benim için bahçesiz bir ev bir tutsaklıktan farksızdır. Dört duvar arasında boğulmak gibi..

Siz de benim gibi şanslı doğanlardansanız ve bir bahçeniz var ise en çok ihtiyacınız olan şey çiçekler, güller..

Bahçesi olan birinin de hobiye olan merakı fazlalaşır. Ve ben sürekli internetten projeler araştırıp yeni hobiler bulurum. Bu bulduğum bahçe tasarımı projesini sizinle paylaşmak isterim.

Sadece eski bir palet bulup saksı ve çiçeklerle yeni tasarımlar yaratacaksınız

Eski Kulaklıktan Bileklik Yapın küçük

PAYLAŞ

İnsan müzik dinlemeyi sever hemen hemen her insan da müzik dinler. Müziğin faydaları çoktur, ruhun gıdası olduğu kanıtlandığı gibi artık beynin gıdası olduğu da kanıtlanmıştır. Çünkü müzik dinlemek öğrenmeyi kolaylaştırdığı gibi hafıza gelişimine de yardımcı oluyor.

Müzik dinlemeyi çok seven insanlarınn en büyük sorunuda eski ve bozulan kulaklıklarının olması. Ve müzik dinleyen biri için kulaklıklarını çöpe atmak bile çok üzücüdür. Şimdi bulduğum bu proje de kulaklarınızı değerlendireceğiz. Eski kulaklarınızla bileklik yapacağız. Atmaya kıyamadığımız kulaklıkları her gün bilekliklerimizde taşıyacağız. Hadi durmayın hobi ile kulaklıkları geri dönüşüme uğratın. 


Karton Kağıtlardan Gül Yapımı

PAYLAŞ


İnternetten sizin için bulduğum bu proje ile kağıt parçalarından güller yapmaya ne dersiniz? Renkli el işi kağıtları, karton kağıtları gibi bir çok çeşit kağıt ile kendinize rengarenk güller yapabilirsiniz. Hepinizin evinde renkli kağıt parçaları bulunur elbet. Hadi durmayın hobinizi sanata çevirin!
Kendi el emeğiniz ile yaptığınız bu güller ile sevdiklerinizle yiyeceğiniz bir akşam yemeğinde yemek masanıza yeni bir renk katabilirsiniz ya da evinizin dekoruna gülleriniz ile yeni tasarım katın. Evinizi güllerle donatın.. 


Çocuklar İçin Organik Oyuncak Yapımı

PAYLAŞ

Çocuklarınız için şahane bir fikir daha... Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız, bir anne için çocuğundan daha değerli kimse yoktur bu hayatta.. Onlar için yapabileceklerimiz de sınır tanımayız. Ama en değerli varlıklarımızı korurken bazen hayaya düşüveriyoruz. Onların eline plastik kansorejen oyuncaklar vererek en büyük zararı biz verebiliyoruz. Bunun için el yapımı organik oyuncak yapımı buldum size. Evet sadece bir çorapla çocuğunuza organik oyuncak yapın. Hobiye olan tutkunuzu bizim değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için kullanım bu sefer. Ayrıntılı bilgi için fotoğrafa tıklayınız.

Dantel ve Tülün Kıyaftler Üzerinde Hobi Etkisi

PAYLAŞ

Bayanların en büyük problemlerinden biri giyecek kıyafetlerinin olmaması. Hepimizin dolapları kapaklarını kapatması zor olacak kadar dolu olduğundan eminim halbuki =) Hatta her sene eskileri ve üstümüze olmayanları dolabımızdan çıkarttığımız halde yine o dolabın kapakları yinede kapanmaz. Evet malesef biz bayanların her zaman giyecek kıyafeti yoktur. Bunun en büyük sebebi bir giydiğimizi bir daha giymemek istememizden kaynaklanıyor. Ve  şimdi size internetten bulduğum bu projelerde kıyafetlerinize yeni tasarım katabileceksiniz. Tüm kıyafetlerinizi baştan yaratacaksınız. Herkesin elinde dantel tül gibi hobi malzemeleri vardır. Bu hobi malzelerinizi kıyafetlerinizde değerlendirebileceğiniz birkaç farklı örnek için fotoğrafa tıklayınız

Ardıç Yaprakları ile Mumluk Yapımı

PAYLAŞ

Doğayı evinizde hissettirecek güzel bir proje daha. Evet bu bulduğum proje de ardıç yapraklarıyla güzel bir mumluk yapılmış. Ardıç yaprakları hem görüntüsüyle hem de gölgesiyle muhteşem bir dekor sağlayacak bir aydınlatmaya dönüşecektir. Elektriğin olmadığı bir gece de veya romantik bir akşamda, buzdolabından arayacağınız sıradan mumlar yerine masanın üzerinde süs olarak kullandığınız bir mum. Gecenizi aydınlattığı gibi dans eden mum alevi görünümüyle gözlerinizi okşayacaktır. Yapmanız gereken ilk önce elinize bir bardak almak ve hobinizi yapmaya başlamak.Plastik Kaşıklardan Avizenizi Yenileyin

PAYLAŞ

Hobini sanata dönüştürmenin başka bir yolunu daha paylaşıyoruz. Daha önce sizinle plastik kaşıkla mumluk yapımı paylaştık. Bu bulduğum proje yine plastik kaşıkla yapılmış. Bu sefer avize süslenmiş. Bu avize de atık plastik kaşıkları ve plastik pet şişeleri renklendirip evimizi süsleyebileceğiz. Plastiği sevimli bir meyveyle ananastan bir avizeye dönüştüreceğiz. Üstelik eski avizemizi yenileyeceğiz. Proje detayı için lütfen fotoğrafa tıklayın. Hobi ile kalın..

Balon ve Tutkalda  Harika Bir Tasarım

PAYLAŞ

Evinize farklı bir hava katmak için elinizdeki hobi malzemelerinden elde edebileceğiniz farklı bir proje daha bulduk sizlere. Balon veya top ve  kendir ipi ile evinize çok farklı bir estetik görünüm kazandırabilirsiniz. Bu muhteşem projeyi kendiniz yapararak pahalı lüks dekor ürünleri alarak maddi açıdan zorlanmaktan kaçınacağız hem de hobi sanatımızı geliştireceğiz. Üstelik böyle projeleri sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Proje yapımı için lütfen fotoğrafa tıklayınız.Örgü İpini Kavanoza Sarmayı Deneyin

PAYLAŞ

Örgü ipinden ne yapılır diye sorulduğunda aldığımız ilk cevap patik örülür olur herhalde, bundan sonra hırka, yelek, kazak, etek, çanta ve hatta yer paspası ve halıya kadar gidilir. Hobimizi sanata dönüştürme söz konusu olunca örneklerimiz gitgide çoğalır. Ve internetten bulduğum bu fikirle bu örneklerimize daha önce hiç duymadığınız bi ürün daha eklenecek. Yeni olduğu kadar bir okadar da müthiş ve üstelik çok pratik ve zahmetsiz bir örnek olacak. Yapmanız gereken evde eskimiş ve kullanmadığınız bir şişe ayarlamak. Ve üstüne ipinizi sarmak. İster sarı, pembe, mavi gibi çeşit çeşit renk ile sarın isterseniz düz renk kullanın. Herbiri ayrı bi hava katacaktır. Ya da biz şişe kullandık ama ip sarmayı kavanoz üstünde de kullanabilirsiniz. Kavanozda da çok hoş duracaktır. Mutlu hobileriniz olsun..

Evinizin Duvarına 3 Boyutlu Kalp Tasarımı Yapın

PAYLAŞ

Tüm günlerini evlerinde geçiren hanımlar için evleri çok önemlidir. Yaşam alanları güzel olmalı ki mutlu olsunlar. Bu yüzden en güzel eşyayı almak isterler ve en güzel dekor ürünleri ile süslemek isterler. Hatta bunun için kendilerini ve keselerini biraz fazla zorlayabilirler.  =)
Ama güzel bir dekorasyon demek illa çok pahalı ürünlerden geçmemelidir. Biraz hobiye merakınız var ise hobinizi sanata dönüştürün ve sanatınızı evinizde yaşatın. Ben sizin için internetten hem zahmetsiz hem basit hem de ucuz bir proje buldum. Yapmanız gereken sadece bir kırmızı karton ve yapıştırıcı almak.. Duvarlarınızı 3 boyutlu kırmızı kalpler ile donatacağız. Ayrıntı için fotoğrafa tıklayınız.

Küçük Salonlar İçin 14 Farklı Fikir

PAYLAŞ


Evdeki yaşamlarının büyük kısmını salonlarda geçirenlerin en büyük şikayetleri salonlarının küçük olması ve hiç istedikleri şekilde dekorasyon dizaynı yapamadıklarıdır. 
Koltuk takımları, tv dolapları, televizyon ünitesi, sehpalar salonlarda olmazsa olmaz olan kullanışlı ürünlerdir ama kullanmı küçük salonlarda zorlaşıyor. Fakat salonunuzun dekorasyonunu yaparken mobilyalarınızı ufak olarak seçmeye özen gösterin. Mini tip mobilyalar küçük salonlarınızı olduğundan daha büyük ve ferah gösterecektir. 
Ve küçük bir salonunuz varsa çok fazla dekoratif ürün ve  süs eşyalarından uzak durmalısınız. Koltuk takımlarınızı da L koltuk ve televizyon ünitesi yerine de tv sehpası salonunuzu daha ferah gösterecektir.
Biz küçük salonlar için internetden 14 tane farklı dekorasyon önerisi bulduk. 14 farklı fikir için fotoğrafa tıklayınız. 

Mavi Bardak Tasarımı

PAYLAŞ

Sizin içinde mavi sadece bir renk değil aynı zamanda bir huysa bir tutkuysa size de tavsiyemiz elinize mavi renk boya alın ve tüm bardaklarınızda çok basit bir hobi tasarımı ile mavi tutkunuzu yansıtın. Böylelikle hem yeni bardaklara sahip olacaksınız hem kendi tasarımınızı sevdiğiniz mavi tutkusuyla oluşturacaksınız. Hobinizi maviye dönüştürün. Proje detayı için fotoğrafa tıklayınız.

Kavanozlara Bir de File Sararak Mum Yapmayı Deneye

PAYLAŞ

Kavanozlar mutfağımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz malzemelerden biridir. Kavanozları hem saklama kabı hem dekor ürünü olarak da kullanabiliriz ve mutfağımızın çok kullanışlı malzemelerinde en başı çeker =) Kavanozları saklama kabından sonra en çok hobi işlerinde kullanırız. En çok da kavanozları birbirinden farklı renklere boyayarak baharatlık yaparak kullanırız. Bu internette bulduğum projede de kavanozların üstüne file bağlayarak mumluk yapılmış muhteşem bir proje. Hobinizi sanata dönüştürün. Proje detayı için fotoğrafa tıklayınız.Ağaç Dallarından Kalp Dekoru Oluşturun

PAYLAŞ

Daha önce sizinle beraber ağaç dallarından otantik çerceve ve ağaç dallarına doku oluşturarak dekor ürünleri projesi yapmıştık. Şimdi İnternette bulduğum bu hobi işinde ağaç dallarından yapılmış bu projeyi hem muhteşem bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz , hem de sevginizi gösterebilirsiniz. Çünkü proje de ağaç dallarından bir kalp oluşturacağız ve istediğimiz bir renge boyayarak hobinizi sanata dönüştüreceğiz . Proje detayı için fotoğrafa tıklayınız.


Araba Lastiğinden Kendinize Özel Koltuk Yapın

PAYLAŞ


Puf Koltuklar her zaman kurtarıcı olmuştur. Bayanlar koltuk ve kanepe kenarlarında acil yardım olarak köşelerde puf koltukları bulundururlar. bazen yorgun düştüğümüzde beş on dakika oturduğunuz bazen misafir geldiğinde ev sahibinin kalabalıktan yer bulamadığı zaman oturduğu bazende çocuklara özel olarak kullanılan puf koltukları şimdi kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik bir araba lastiği yeterli olacaktır. Eski jantı çıkarılmış araba lastiğini çok kolaylıkla bulabilirsiniz. Şimdi kendinize uygun bir zaman ayırın ve kendi koltuğunuzu kendiniz yapın. Detaylar için fotoğrafa tıklaynız. Hobinizi sanata dönüştürün.

Ağaç Dallarından Saksı Yapımı

PAYLAŞ

Özdemir Asaf'ın şiirinde dediği gibi 'Çiçekler bir şölen yaşamda, renklerin en büyük orkestrası. Dursuz-duraksız çalar her insanda'

Bu huzur veren renklerin orkestrasını bahçemizin her yerine doldurmaya bayılırız. Bahçemiz olmasa bile evlerimize, cam kenarlarına çiçekler doldururuz. Çiçekler bizim için ne kadar önemliyse onların yaşam alanı olan saksıların görünümü ve renkleri de bizim için önemlidir. Ve evde eskiyen ve demode olan saksılarınız için harika bir projemiz var. Bu proje ile saksılarınıza yeni bir görünüm vereceksiniz. Üstelik bunu ağaç dallarından yaparak çiçekleri doğa ile daha çok bütünleştirebilirsiniz.  Fotoğrafa tıklayarak projemizi inceleyin. Hobi ile kalın

Kasalardan Sehpa Yapımı

PAYLAŞ

Kendiniz için özel hobi zamanı ayırmak çok  zor olabilir, özellikle bir aileye sahipseniz ; bir de çocuklar varsa bu iş daha da zorlaşabilir. Bir şekilde tutku duyduğunuz şeyleri yapmaktan da vazgeçmek çok zor olacaktır. Kendinize en uygun zamanı seçip hobilerinizi yapabilirsiniz. Genellikle sabah saatleri daha uygun oluyor ve çocuklu aileler de çocuklarıyla beraber yapabilirler aslında .. =) Kendinize en uygun zamanı seçtikten sonra bu şahane projemizi inceleyebilirsiniz. Projemize bayılacaksınız ve hemen 4 tane kasa ayarlayarak bir sehpa yapmaya başlayacaksınız.

Çizmelerden Saksilar Yapın

PAYLAŞ

Yazın sıcaklığını hissetmeye başladık artık. Çiçekler güller açmaya başladı. Parklarda ; piknikler yapılmaya başlandı. Yaz geldiğine göre evde durulmuyor artık =) Ve yaz geldiğine göre kışlıklar olarak tabir edilen kıyafetlerimizi de kullanım alanından kaldırmak gerekir.  Ben sizden sadece yağmur çizmelerinizi kaldırmamanızı isteyeceğim. Çünkü Yağmur çizmesiyle ilgili şahane bir fikir buldum ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum.  Şahane bir fikir bu yağmur çizmesini boyayarak içinden çiçekler açtıracağız. =)

Aşkınıza Ahsap Levhalardan Süpriz Yapın

PAYLAŞ

Sevgililer günü, doğum günü, yıl dönümleri gibi özel günlerde hediye bulmak gibi bir sorun yaşarız her zaman. Bir gömlek , bir kolye ya da cüzdan gibi kolayca bulunan hediyelerden çok basit olduğu için  her zaman kaçınırız. Bu tür hediyeler yerine sevdiğimiz insana özel hediyeler yapmayı ; ya da yaptırmayı tercih ederiz. Biz hobi severler ve yaratıcı fikirleri sevenler olarak kendimiz yapmayı daha çok tercih ederiz. Bu bulduğum projede sevdiklerinize özel bir hediye olacak. Sevdiğiniz kişi ile sizin isimlerinizin baş harflerini bir levha üzerine yapıştırıp boyacağız sadece. Bu şahane levhaya sevdiğiniz bayılacak..

Konserve Kutusundan Farklı Tasarimlar

PAYLAŞ

Konserve kutularından muthiş bir fikir daha. Konserve kutularını atarak çöplerde ziyan etmeyin. Çünkü o konserve kutularından şahane bir dekor oluşturabilirsiniz. Şimdi kalkın ve elinize bir boya bir fırça alın ve yeteneğinizi gösterin. Geri dönüşüme katkıda bulunarak hem evinizin dekoruna renk katın , hem hobinizi geliştirin , hem de kendinizi sevindirin =) Ya da sevdiklerinize hediye ederek onları sevindirin =) Yapmanız gereken sayfamızdan istediğiniz decoart boyalarından bir rengi seçmek ve konserve kutularını rengarenk boyamak.

Dekoratif Bantlarla Vazonuza Renk Katın

PAYLAŞ

Muhteşem bir tasarım projesi. Evinizin sade görünümüne renk katacak. Yemek masanınızın yeni tasarımı olacak bir vazo. Çok muhteşem bir proje olduğu kadar , çok basit ve çok ucuz. Bu yüzden bu projeyi yaparken sakın endişelenmeyin. Ne fazla bir maliyeti olacak size , ne de yaparken vaktinizi çok almayacak kadar kısa. Yapmanız gereken sade,düz beyaz veya farklı renkte istediğiniz bir vazo ayarlamak.  Ve vazonuza renk katacak dekoratif bir bant.. Bant seçimlerini isterseniz düz renk seçebilirsiniz. İsterseniz vintage veyahut geometrik veya puantiye desenleri seçebilirsiniz. Odanızı  güzel ve yeni bir dekorasyon vazo ile tanıştırın. Dekoratif bantlarınızı sadece vazo değil de kavanoz ve sürahilerinizde de kullanabilirsiniz. Hobi ile kalın..

Tatilin En Büyük İşkencesi: "Bavul Toplamayı" Kola

PAYLAŞ

Sizde benim gibi yaza hasret kalanlardan mısınız? Soğuk kış günleri bittiğine göre yaz geliyor artık... Yaz denilince akla ilk deniz kum güneş üçlüsü gelir elbet. Soğuk sulardan sıcacık kumlara atlamanın hayalini şimdiden kurmaya başladık bile..  Tatil rezervasyonlarınızı da yaptırdıysanız geriye en önemli soru kalıyor? 
Bu tatil bavulunu kim hazırlayacak!!! =)
Tatil, deniz, kum, güneş çok güzeldi de bavul hazırlamak gibi bir zorluğu var. =) Parfümünüzden ayakkabınıza bir bavul en fazla nasıl eşya alır nasıl kolay bavul hazırlanır bununla ilgili size 8 farklı minik ipuçları sunacağım.

Çocuklarınız için 8 farklı keçeden çanta modeli

PAYLAŞ

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Ve projelerimizi yaparken çocukları düşünmeden olmaz tabi ki...  Ve onlar için özel bir proje bu.  Üstelik çok basit ve çok eğlenceli... Kendi ellerimizle yapacağımız bu projeyi çocuklarımızı da dahil ederek onların el becerilerinin  gelişimine katkı sağlayabiliriz. Çocuklarımızın sevdiği figürler ve karakterleri de bu projede kullanarak onları daha çok mutlu edebiliriz. Çantanın yapımında kullanılan keçe malzemesini de hobi marketlerinde  çok kolay bulabilirsiniz. Kullanımı da çok kolaydır. Çocuklarınız için hafif bir çanta olacaktır.  Sizinle 8 farklı model paylaşıyorum size kalan beğendiğiniz bir modeli seçmek. Tüm çanta modelleri için fotoğrafa tıklayınız.

Kağıtlarla Duvarlarınızı Süsleyin

PAYLAŞ

Evinizin duvarları boş ve sade olması canınızı mı sıkıyor? Biraz renk katmak istiyorsunuz ama maddi durumunuzu aşan dekor ürünlerini alamıyor musunuz? Size internet satışı yapan el emeği ürünleri sayfalarını önermek isterim öncelikle ama onları da almak  yine maddiyattan sizi zorluyorsa eğer duvarlarınızı basit ve ucuz bir maliyetle renk katabilirsiniz. Evet bu projemiz çok basit çünkü ne boyama ne fırça izi ne de kurumasını beklemek gibi bir zamanımızı alacak bir durum olmayacak. Yapmanız gereken öncelikle en çok sevdiğiniz renklerde kağıtları seçmek. Devamı için fotoğrafa tıklayınız.Kağıt Kaplama

PAYLAŞ

El işi uğraşlarınız için size bir fikir daha. Biraz aşina olduğumuz türden. Hepimiz küçük yaşlarda rengarenk kağıtlarla kendi defterlerimizi kaplamışızdır. Bazense bu iş için gazete kağıtları kullandığımız olmuştur. Kelimelerin , yazının ve edebiyatın gücünü bu seferde estetik için kullanacağız. Bir sanatı başka bir sanatla buluşturacağız. Hobi ve sanat arasındaki bu aşka ; bu sefer edebiyatı misafir ediyoruz. Kitaplığınızın raflarında tozlanmış ve 
eskimiş  ve yırtılmış kitaplarınız bir kaç tane elbet vardır. Onları çöpe atmak gibi bir fikriniz varsa , Durunn !! Sakın onları çöpe atmayın. Bu projemizde eski kitaplarınızı değerlendireceğiz. Benim kitaplarımın hepsi çok değerli ve yepyeni diyorsanız eğer. O zaman gazete kağıtlarınızı da kullanabilirsiniz. Projemizin detayı için fotoğrafa lütfen tıklayınız.

Kendi Nikah Şekerini Kendin Yap

PAYLAŞ

Hatıralarınızı seçmeniz mümkün müdür? Evet mümkün. Örneğin nikah şekeri. En özel günlerinizi özenle planlayıp tatlı bir telaş içerisinde geçirdikten seneler sonra gözünüzün önüne gelecek anılarınızı canlandıracak bir hatıradır nikah şekeri. Küçük şeylerle mutlu olmak kavramına güzel bir örnektir nikah şekeri. Yüzlerce güzel seçeneğin içinde tercihinizi yapamadıysanız bambaşka bir seçenek daha var. Kendi nikah şekerinizi oluşturmak. Her detayını kendinizin oluşturacağınız, emeğinizi katacağınız ve sanatsal yetilerinizi sergileyebileceğiniz bir uğraş olarak görülebilecek bir hatıra hazırlamak. Barok bonbon sizler için hem kendi nikah şekerinizi oluştura bilmenize hem de yüzlerce seçeneğe ulaşabilmenize yardımcı oluyor. Ben sizin için birkaç örnek topladım. Siz de dilerseniz barokbonbonu ziyaret edebilirsiniz.

Üçgen Raf Yapımı

PAYLAŞ

Geometrik desenlerin bir stil haline gelmeye başladığı bu dönemde üçgen bir raf belkide tam size göre... Evlerinizin dekorlarını süsleyen düz kısa ve basit raflarınızdan sizde sıkılmışınızdır elbet. Bunun için bir hobi marketine uğrayıp kendinize üçgen bir raf satın alarak başlayabilirsiniz. Hobi marketinden istediğiniz tasarımı bulamama gibi bir  şanssızlıkla karşılaşabilirseniz ; bunun için en yakın marangozdan yardım alabilirsiniz. İstediğiniz ölçülerde kesim yapacaklardır =) ve geometrik raflarınızı oluşturun. Devamı için fotoğrafa tıklayınız...

PonPon Çilekler

PAYLAŞ

Sizinle daha önce ponpon yapımı ile ilgili bir proje paylaşmıştık. Yazımızda bir ponpon; en kolay şekilde ve en çabuk şekilde nasıl yapıldığını öğrenmiştik. Ve şimdi sizinle internetten bulduğum yeni bir ponpon yapımını paylaşmak istiyorum. Üstelik farklı bir ponpon bu. Bunlar meyve kokan ponponlar... =) Elmasından çileğine, karpuzundan portakalına iystediğiniz meyveyi hazırlayın..  
Renk seçimizini  yapacağınız ponpona göre yapabilirsiniz. Ben internetten bulduğum çilek yapımı sizinle paylaşacağım. Yün iplik seçimizin tüğlü olmamasına ve ne çok kalın ne çok ince olmamasına dikkat edin.

Güneş Görünümlü Ayna Yapımı

PAYLAŞ

Kendi Aynamı Kendim Yaptım =) Hobi denizine bir kere dalan bir daha çıkamıyor. Hobi denilince akla o kadar çok şey geliyor ki; mdf obje boyamasından polyester obje boyamalarına, giyim örgülerinden paspas örgülerine ve dikişler nakışlar boyamalar eğlenceler... bir okyanus gibi bitmek bilmiyor. Tadına doyulmuyor.. Üstelik sürekli yeni bilgiler yeni projeler öğreniyoruz, sevdiklerimizle paylaşıyoruz. Sürpriz hediyelerle onları şaşırtabiliyoruz. Yani hobi el yapımı ürünlere başlayanın bir daha bırakabildiğini göremedim. Hobi aşırı derecede bağımlılık yapıyor. Şimdiki projemizde de el yapımı ayna modelimiz var. İnce uzun ahşap levhalardan güneş görünümlü aynamız. Evinizin en güzel yerinize asın evinizin dekorasyonuna farklılık katın.. Aynanın ayrıntılı yapımı için fotoğrafın üstüne tıklayın...Örgü Bebek Hırka Modelleri

PAYLAŞ

Daha önce sizinle birbirinden farklı güzellikte örgü patik modellerini paylaşmıştık. Ve hobi sever hanımlarımızdan gelen yorumlarda çok beğenildiğini görmüştük.  Örgü yapmayı bilmeyenlerin bile örgü örmeye başladıklarını duyduk =)
Şimdi yine sizinle yeni modeller paylaşacağız. Bu örgü modellerimizi çocuklar için hazırladık. Bebeklerimiz, çocuklarımız üşümesin diye onlar için birbirinden farklı güzellikte hırka modelleri topladık.. Kırmızı, pembe, yeşil, sarı, mavi, beyaz istediğiniz renklerde birbirinden farklı modeller. Biz modellerimizi topladık, size kalan içinden istediğiniz bir modeli seçip örmek sadece =)

Bavul Görünümlü Sırt Çantası Yapımı

PAYLAŞ

Sırt çantası denilince aklıma mavi önlüklü anlarım gelir hep. İçi kitaplarla dolu sırt çantam. O zamanlar okadar büyük gelirdi ki gözüme; sırt çantamı hiç sevmezdim. Bütün sırt çantalarını da sevmezdim =) Şimdilerde ise sırt çantasız yapamıyorum. Ben her genç kızdan biraz farklıyım sanırım. Herkes gibi kol çantası yerine sırt çantası takarım. Yeşilinden pembesine mavisine alacasına bütün modellerde dolu sırt çantalarım var benim. Küçükken nefret etmeye başladığım sırt çantalarına şimdilerde ise tutku ile bakıyorum. Ve hobi işlerine başladığımdan beri kendi sırt çantamı kendim de yapmak istedim. Tasarımı bana ait olanbir sırt çantası... Benim sırt çantam küçük bir bavulu andırıyor... Ayrıntılı Bilgi İçin Fotoğrafa Tıklayınız...

Plastik Borulardan Kapı Süsleri

PAYLAŞ

Hayat;  Kimine göre çok sıkıcı.. Kimine göre bir türlü doymadığı ve doyamayacağı yaşam..

Bazen tüm olumsuzluklar üst üste gelebilir. Her elimizi attığımız iş başarısızlıkla sonuçlanabilir. Tekrar tekrar deneriz, düşeriz, tekrar deneriz ama bazen öyle bir noktaya geliriz ki tekrar kalksak yine düşecekmişiz hissine kapılırız artık. İnsanoğlu çoğu zaman çok kolay pes edebiliyor. Ama hayat devam ettikçe mücadelemizde devam ediyor. Belki onlarca belki yüzlerce kez deneyip yine olumsuz sonuçlar alsakta; hayat devam ettiği sürece yine yeniden kalkmayı denemek zorundayız.

Ben hayatla mücadelemi öncelikle kendimi mutlu etmekle başlıyorum =)  Tüm olumsuzluklar peşimde olduğu zaman da bile gülümsemeyi unutmadım. =)

Siz de belki vizelerinizden kaldınız belki sevdiğiniz insan tarafından kırıldınız belki terk edildiniz belki de iflasın eşiğindesiniz. Ne olursa olsun tekrar denemek ve başarmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Bunun için kendinize inanın ve kendinize inanmak için de kendinizi mutlu etmeyi unutmayın. 

Ben kendimi mutlu etmek için en sevdiğim şeyi; tabiki dekorasyon projelerini yapmayı tercih ediyorum =) Bu projelerle sürekli yeni fikirler öğreniyorum, kendime süpriz hediyeler yapıyorum. Bazen de sevdiklerime hediye ediyorum. Hayat gerçekten doyamacağımız bir yaşam unutmayalım. Her koşulda hayatın tadını çıkarmaya bakın.. =)

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

PAYLAŞ

Bayanlardan daha çok erkeklerin korkulu rüyası haline gelen saç dökülmesine ne iyi gelir ; Genellikle orta yaşlarda bu sorunla karşılaşmaya başlarlar. Özellikle erkeklerin yarısından fazlası bu problemi yaşar. Saç dökülmesinin en büyük sebebi strestir. Bunun yanında genlerin yapısı ve hormonal değişikler neden olmaktadır.


Saçlarımız, şaç kökleri tarafından üretilir. Ve köklerin tamamı da aynı anda saç üretemez. 

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir konusunda yazımızın devamında bir takım bilgileri de aktarmış olacağız. Saçlar, saç kökleri tarafından üretilmektedir. Ayrıca bu köklerin tamamı da aynı anda saç üretmez. Dinlenme sürecindeki saç, tuttuğu saç köklerini dökebilir ama bu kökler aktifleştikçe yeniden saç çıkar. Saç dökülmesine yönelik çok çeşit ürün bulunur. Gerekli araştırma yapıp kullanım yapmanız önerilir.

Kırk Yama Modelleri

PAYLAŞ

Kırk yama örtüler; her bayanın gözde örtülerindendir. Yama şeklinde olması nedeniyle kırk yama örtü adını almaktadır. Evlerinizde yaptığınız birçok biçki dikiş gibi işlerinizden kalan kumaş parçalarımızı değerlendirmek için bir çok çeşit kırk yama örtü yapabilirsiniz. Çoğunlukla kalan kumaşları kare veya dikdörtgen şeklinde keserek bir araya getiririz. Çünkü kare veya dikdörtgen şekilleri bir araya getirmek daha kolaydır ve daha çok tercih edilir. Daha farklı isterseniz yuvarlak veya oval şekillerden de oluşturulur. Örtüler de kırk yama denemek isterseniz ebat ve büyüklükleri örtünün modeline göre ayarlanır. Kumaşların büyük olmasından dolayı kare ve diğer şekiller pratiklik sağlamaktadır. Örtülerde şık durmasını sağlamak için fırfırlar veya danteller kullanabilirsiniz. 

Ahşap Masa ve Sehpalarda Oluşan Lekeler Nasıl Çıka

PAYLAŞ

Çocuklu aile iseniz ve aynı zamanda bir ahşap mobilya tutkunusunuz. Ahşap mobilyalar hem daha sağlıklı olduğu gibi hem hoş bir görünümü vardır. Ahşap mobilya kullanarak aynı zamanda çocuklarımızı kanserojen ürünlerden biraz da olsa uzak tutabiliyoruz. Ama çocuklar olduğu zaman ahşap mobilyaları korumak biraz fazlasıyla zorlaşıyor. Masalarda veya sehpalarda oluşan lekeler ne kadar uğraşsak ta çıkmıyor o lekeleri temizlemek kolay olmuyor. Ve bazı temizlik ürünleri mobilyalarımıza zarar verebiliyor. Biz size şimdi ahşap mobilyalarımıza zarar vermeden temizlemenin mümkün olduğu bir yol sunacağız. Sizin de artık içiniz rahat mobilyalarınızın da ömrü uzun olacak =)


Birbirinden Farklı Patik Modelleri

PAYLAŞ

Tığ veya şiş ile yapılan birbirinden farklı ürünlere olan ilgi herkes tarafından bilinmektedir. Eskiden ev hanımları evlerde boş vakitlerini geçirmek için örgü örerlerdi. Şimdilerde ise zevkle yapılmaya başlandı. Çünkü birbirinden farklı ve okadar güzel örnekler çıkıyor ki artık insan ister istemez elinde bir tığ ile buluyor kendini.. =) Tığ veya şiş hiç farketmez bunlarla yapılan patikler, paspaslar, şapkalar, fularlar, battaniyeler, çantalar ve bizim aklıma bile henüz gelmeyen bir çok farklı yerlerde kullanılan ürünler yapılıyor. 
 Ve şimdi biz size birbirinden farklı ve sizi dayanamayıp örmeğe zorlayacak muhteşem güzellikte birkaç patik örneği sunacağız.  Size kalan en beğendiğiniz bir modeli seçip örmek ya da beğendiğiniz bütün modelleri örmek =) 

Kumaştan Balkabağı Yastık Yapımı

PAYLAŞ


Bana göre hobi aşkı gerçek bir aşk =)
El sanatlarına olan tutkum çok küçükken bebeklerime elbise dikmekle başlamıştı. Her küçük kızın bir barbie bebeği vardır ve benim küçüklüğüm barbie bebeklerime elbise dikmekle geçmişti ve sadece kendi bebeklerime değil arkadaşlarımın bebeklerinin yeni elbise modelleri bana aitti.. =)
Ve bu aşk okul hayatımda da devam etti. Tüm iş eğitimi derslerinde ; arkadaşlarımın başıma toplanmasını unutmak ne mümkün. =) Ve herkese hiç sıkılmadan , hiç bunalmadan tüm projelerde zevkle yardım ederdim. 
Ve hobiye bulaşan bir daha bırakamıyor ; ben de bırakamadım zaten =)
Şimdi de zevkle yaptığım kumaştan balkabağı yastık projesini sizinle paylaşacağım. Bu bal kabağı ile evimizde vaktimizi hoş bir şekilde değerlendireceğiz ve de evimizde sonbaharın güzelliğini hissedeceğiz. Bu bal kabağı süslerini evimizin farklı yerlerinde hoş dekorlar için kullanabiliriz. Hayal gücünüze kalmış iş :)Keçeden Basit Yapım Cüzdan Modelleri

PAYLAŞ


Henüz keçeyi bilmiyor ve tanımıyor iseniz bir hobi aşığı olarak sizin için üzgünüm ama büyük bir kayıp bu...
Bir an önce en yakın hobi malzemeleri dükkanına gidip kendinizi ince veya kalın olarak renk renk keçeler almalısınız.. 
Çünkü keçenin mücizeleri bitmiyor bitmeyecekkk... Hem fiyatı çok uygun hem marifeti büyük bir malzeme bu keçe. Hobiseverlerin  en değerli ürünü olan keçeden yeni bir proje daha paylaşacağım sizinle. Hobiseverlerin marifetli elleri yine iş başına geçiyor. Bu sefer keçeden modern cüzdan modelleri hazırlıyoruz. Hergün aynı cüzdanı kullanmak elbette sıkıcı bir durum sizde ufak bir maliyetle farklı modellerle ve renklerde bir sürü cüzdan yapabilirsiniz kendinize.. Ben sizinle bir kaç farklı cüzdan modeli paylaşacağım. Sizin yapmanız gereken şey kendinize uygun bir modeli şeçmek ve dilediğiniz renk ve boyutlarla hazırlamak. Kendi tarzınızı kendiniz yaratın...


Otantik Fotoğraf Çerçevesi

PAYLAŞ

El emeği hediyeler her zaman önemli rol alır hayatımızda. Bizim için emek zaman harçanarak yapılan hediyeler nasıl önemli olmaz ki zaten. Mağazaya gidip bir kaç parça elbise, gömlek vs ya da bijüteri tarzı bi yerden takı ve aksesuar ürünleri almak yerine el emeği olan hediyeler daha çok mutlu eder sevdiklerimizi. Çünkü bu hediyenin içinde emek var, sevgi var, zaman var, çaba var... 
Sevgilinize, arkadaşlarınıza, ailenize veya kendinize =) süpriz bir hediye önerimiz daha var.. Sevdiklerinizin yüzünde gülücükler oluşturmasını sağlayacak olağanüstü güzellikte otantik resim çerçevesine ne dersinizzz!!!
Biraz emek vererek yapacağınız bu hediye sonunda şahane bir çerceve olacak. En beğendiğiniz fotoğrafı koyabilirsiniz içine.
Çerçeveyi yaparken ; aynı bir kuşun yuvasını yaparken olduğu gibi tek tek aynı uzunlukta kurumuş ağaç dallarından yapacağız. Sevdikleriniz bu çerçeveye gerçekten bayılacak...


Keçeden Güllü Şallar

PAYLAŞ

Bayanlar için şık bir boyun aksesuarı olan fular modelinin keçeden kat kat güllerle yapılmış modelini paylaşacağım sizlerle .. Ben kız kardeşime küçük bir sürpriz yapmak istiyorum ve ona uygun bir ölçüde yapacağım. Siz de kendinize veya çocuklarınıza yapmak isterseniz onların boyunlarına uygun bir ölçüde büyük veya küçük versiyonunu yapabilirsiniz. Keçeler ; maliyeti uygun olan bir ürün ve hobi malzemeleri satan dükkanlardan , birbirinden farklı renk seçenekleri ile kolayca  bulabilirsiniz.  Bu proje ile uygun bir maliyete sevdiklerinize ufak sürprizler yaparak mutlu edebilirsiniz.
Yumurta kolilerinden şirin tablolar

PAYLAŞ


Yumurta kutusu veya bir başka deyimle yumurta kolisi, kartonu nasıl diyorsanız ; işte bu gri kutuları çöpe atmayıp evimizin dekorunda yeni tablolar oluşturabilirsiniz. Sizinle daha önce yumurta kolisinden güller yaparak ayna çerçevesi oluşturmuştuk. Bu projemizde de yine gülller oluşturarak dekor tablosu oluşturacağız. Tablonuz bittikten sonra yumurta kolisinden yapıldığını bilmeyenlerin inanması gerçekten çok zor olacak.


Eski Gömleklerden Yaka Süsleri

PAYLAŞ

Ah biz bayanlar şık olmak için yapmadığımız şey yoktur, elimizden geleni ardımıza koymuyoruz hatta =)) Şık olmak bizim için bir tutku haline gelmiştir artık =) Bazen ufak bir çantaya bazen bir kolyeye bazen de bir elbiseye vurulabiliyoruz.. Çünkü şık olmak için bu aksesuarların hepsine ihtiyacımız var =) Şimdi sizinle paylaşacağım bu projede aksesuarlarınıza bir yenisini daha ekleyeceğiz. Uzun zamandır moda olan ve modasının da hiç geçmeye niyeti olmayan yakalar.. Evet o kadar para verip aldığınız yakalarınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Üstelik eskimiş olan gömleklerinizi de geri dönüşümde kullanmış olacaksınız.  Sadece eskiyen bir gömlek ve birkaç düğme veya taşlarla yeni yakalarınızı yapın ve aksesuarlarınıza yenisini ekleyin. Kırmızı, mavi, beyaz ve bir çok renkli yakalar hazırlayın kendinize veya sevdiklerinize..

Kendinize Basit Raflar Yapın

PAYLAŞ

Sıkılıyorummm!!! 
Bu kelime bana okadar basit geliyor ki..  İnsanlar nasıl sıkılır?
Sıkılmak için nasıl bi sebep buluyorlar kendilerine.. Yapacak okadar çok şey var ki sıkılmaya nasıl oluyorda vakit bulunuyor. Ben zamana yetişemiyorum, yapacak okadar çok şey varken ben sıkılmaya vakit bulamıyorum. Bunların en başında kendimi mutlu etmek geliyor. Kendimi mutlu etmek için öncelikle kendime değer veriyorum, kendimi seviyorum =) Bazılarına göre bu bir bencillik olabilir ama ben mutlu olamazsam kimseyi mutlu edemem.. Gülümseyişimi sevdiklerimle paylaşmak dünyanın en güzel duygusu.. =)
Kendimi mutlu etmemim en güzel yollarından biri sevdiğim şeyleri yapmak ve yaşadığım alanı en rahat edeceğim ve mutlu olacağım şekile getirmek. Ve sizinle paylaşacağım bu projede basit ama bi okadar şık bir raf yapımı paylaşacağım.  
Bu yeni rafımı dekoratif ürünlerimle doldurdum ve kenarlarındaki pembe tonu beyaz duvarlarıma renk kattı.. Sizde yaşadığınız alanlara ufak süslemeler yaparak kendinizi mutlu edin ya da sevdiklerinize hediye edin hem kendinizi hem sevdiklerinizi mutlu edin, MUTLU kalın =)

Cam Kavanoz Mumluk

PAYLAŞ

Mumun alevi gizemlidir; bazen sevgiyi bazen aşkı bazen huzuru bezen de umudu temsil eder...  
ve bu gizemin nereden geldiğini hiç merak ettiniz mi?
Mumun alevi gözle görülmeyecek kadar küçük, milyonlarca elmas parçacığından oluşur. Elmas parçaları kısa sürede karbondioksite dönüşür..
Ve gizemli aleviyle gecemizi aydınlatan mumlarımızı kavanozlarımıza yerleştirerek gizemlerine gizem kattık diyebiliriz.. =)


Rengarenk ve boy boy hatta şahane kokulardan üretilen mumlar şimdi evimizin her yerinde.. Evimizin en önemli dekoratif ürünlerinden biridir. Özdemir Asaf’ın şiirinde bahsettiği gibi, odalarda dalgalanan aleviyle, evlerde de nazlı nazlı salınıyorlar.

Eskiden sadece elektrik kesilince kullanılan ince uzun ve beyaz mumlar şimdilerde çeşit çeşit modelleriyle hem evimizi süslüyor hem gizemiyle içimize huzur dolduruyor...

Mumlarınıza farklı güzellik katmak istiyorsanız cam kavanozlarınızdan faydalanın.. Kendi tasarımımınızı kendiniz yapın. Çeşit çeşit bulabileceğiniz mumları evdeki cam kavanozlarınıza yerleştirin ve dekorasyonunuzun en güzel parçası haline getirin.


Üstelik çocukluğunuzu düşünün mum ışığında okuduğunuz o serüvenli kitapları. Daha sonra okuduğunuz kitaplardan aynı tadı alabildiniz mi hiç ? Biraz nostalji iyidir herzaman =)Gelinliğinizin Şıklğını Tamamlayacak Şal Modelleri

PAYLAŞ

Her genç kızın en büyük hayalinden bir tanesi şahane dillere destan bir gelin olmaktır. Bir de aşık oldukları biriyle evlendikleri zaman düğün günü onlar için hayatlarının en mutlu günlerinden bir tanesi olur. O gün en şık kişi olmak elbette onların hakkıdır. Gelinlere bu konuda yardımcı olan birçok şey bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de gelinliklerini tamamlayan şal modelleridir. Eğer sizde gelinliğinizin şıklığını tamamlamak istiyorsanız şal modelinizi seçerken dikkatli davranmalısınız.
Ve bu yazımızda sizlere birbirinden şahane olan şal modelleri paylaştım. Önümüz yaz olduğuna göre yaz düğünleri için hem gelin hem damat anneleri düğün maratonuna başladı bile..
Sizde bu  yaza vuracak gelinliğinizin şıklığını tamamlayacak en güzel şalı seçin ve herkesin gözlerini kamaştırın ...

Ayakkabı Kutusundan Şahane Bavul

PAYLAŞ

Bir bayan için bulunduğu yerin hem huzurlu hem sıcak ve hem gösterişli olması çok önemlidir. Özellikle evlerinin  huzurlu ve gösterişli olmasına bayılırlar ve bunun için yapabildiklerinin en iyisini yapmaya çalışırlar. Ev dekorasyonları için bazen saatlerce alışveriş merkezlerinde gezerler bazen de maddi açıdan bütçelerini aşabilirler, bu genelde çoğunlukla olan bir durumdur =) Biz size maddi durumdan fazla açılmadan da ev dekorasyonunuz için yaratıcı şahane bir fikir sunacağız. Hatta evdeki malzemeleriniz olan eski bir ayakkabı kutusu ve eski çantanızın askısıyla ve de önceki hobinizden kalan biraz boya ile şahane bir bavul oluşturabilirsinizz.. Hobi malzemeleri , sizin eliniz altındadır da haberiniz olmaz bazen 


El Yapımı Otantik Kolyeler

PAYLAŞ

Kolyeler her zaman aksesuarlarımızın temelini oluşturur. Ve otantik ürünlerin moda olması kolye modellerine de yansımıştır. Aksesuarlarımızda ve özelikle kolyelerde farklı modellerin hakim olduğunu görüyoruz. Bu modellerin çoğunu elde yapabiliriz. 

Bazı modeller genellikle koyu renklerde derilerden yapıldığı için kıyafet kombin ile oldukça uyumlu olabilir. Uç kısımları püsküllü şekilde kesilen kolyelerimiz veya hoş metal aksesuarlar ile süsleyebilinen kolyelerimiz. Doğal taşlar aracılığı ile yapılan oldukça şık otantik takı modelleri de bulunuyor.

Su siselerinden Takı Askılıkları

PAYLAŞ

Sizde benim gibi takı hastası mısınız?

Yüzüklerim, küpelerim, kolyelerim benim için çok değerlidir. Parmaklarımda yüzük boynumda kolye olmadan dışarı çıkınca kendimi de eksik hissetiğim doğrudur =)

Bluzlerimi kolyelerimle süslüyorum. Parmaklarımı yüzüklerin eşsiz güzelliğiyle renklendiriyorum. Bu kadar fazla takılarım olunca aradığımı bulmak da bazen çok zorlaşıyor.

Ve bunun için kendime bi takılık yaptım. Üstelik masrafsız hemde geri dönüşüme katkısı olan bir hobi projesi..

Kurumuş Ağaç Dalalrından Dekorasyon Fikirleri

PAYLAŞ

Doğanın olağanüstü büyüsü herzaman herkesi etkilemiştir. İnsanlar çoğu zaman kentin gürültüsünden kaçıp doğayla iç içe yaşamaya özenmiştir. Herkesin gönlünde böyle bir istek yatar kimileri gerçekleştirir kimileri de doğaya hasret yaşar. Doğaya olan aşk bir başkadır. Doğaya hasret kalanların çoğu biraz da olsa doğayı evinde yaşatmaya çalışır. Evlerimizi çiçeklerle süslemeyi tercih ederiz. Ve bu projede size doğadan kalan kurumuş bir dalla harikalar yaratabileceğinizi göstereceğiz. Kurumuş dalları baştan süsleyin evinize hem doğa havası katın hem dekorunuzu süsleyin.

Güzelliğinize Güzellik Katacak Örgü Modelleri

PAYLAŞGüzellik, dünyanın varoluşundan bu yana insanlığın en büyük zaafı olmuştur.  Bu sebepledir ki; yüzyıllardır daha güzel görünmek için, sayısız çaba içine girilmiştir.

Bir bayan için saçlarının ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Ve bir bayan her konuda olduğu kadar saçları konusunda da çok titizdir. Saçlara şekil vermek ,  boyamak , kısaltmak onlar için bir zevktir. Ve uzun saçlar bayanlar için herzaman bir avantaj olmuştur. Her türlü şekle sokabilirler. Düzleştirirler, dalgalandırırlar, örerler ve bunun gibi bir sürü model verirler.
Güzellik böylesine önemliyken saçlar da çok şarkıya, şaire mısra olmuştur. Ve güzelliğinize güzellik katmak için size birbirinden farklı örgü model örnekleri sunacağız.

Küçük İzler Hayat Boyu Kalmalı

PAYLAŞ

Anneler için yavrularının değerini anlatmak için kelimeler bulunmaz, annelerin yavrularına olan sevgisi tarifsizdir, eşsizdir, sınırsızdır... Daha yavrularını hissetiği ilk anda başlar o sevgi, annenin yüreğine hiç çıkmayacak bitmeyecek bir sevgi kazınır. Bebeği karnında büyümeye başladığı an annenin heyecanı sabırsızlıkla birleşir artık. Günler, haftalar, aylar uzadıkça uzar...
Ve o gün geldiğinde annenin mutluluğu elbette pahabiçilemez <3
Ve sevgisi sınırsız olan bebeğinizin küçüçük izleri mutlu anılara dönüşsün diye daima hayatınızda sizlerle olsun diye minik bi projemiz var..

Şampuan Kutusundan Neşeli Kalemlikler

PAYLAŞ


Çocuklarımızın çalışma odalarını hobi yeteneğinizi kullanarak daha sevimli hale getirebilir ve onların çalışma isteklerini daha çok arttırabilirsiniz ve  kişisel gelişimine fayda sağlayabiliriz. Üstelik bu projeyi çocuklarınızla birlikte yaparak onlara geri dönüşümü sevdirebilirsiniz.
Ve unutmayın çocuklarınız çalışma sırasında ihtiyaç duyabileceği cetvel, sözlük ve bu projede hazırlayacağımız kalemlik gibi yardımcı malzemelerini kolay ulaşabileceği yerde olsun. Çünkü her masadan kalkma çocuğunuz için derse yeniden konsantre olmayı güçlendirme etkisi olacaktır.

Düğmelerden Yapılacak Birbirinden Farklı Fikirler

PAYLAŞ

Düğmeleriniz sadece kıyafetlerinizi süslemesin. Kıyafet haricindeki lüzümsüz gördüğünüz düğmeler ile bir tasarım harikası yaratabilirsiniz.Tokalardan bilekliklere bir çok ürün tasarımında kullanılan düğmeler evinizin dekorunda bile yer alıyor. Şimdi evinizde eski düğmeleriniz varsa sakın atmayın! Biraz sabır ve el becerinizle muhteşem şeyler üreteceksiniz. Hatta yaptıklarınızla internet şatışı da yapabilirsiniz. Düğmelerle kolyeler , yüzükler hatta tablo bile yapabilirsiniz. Sizinle paylaşacağım örneklere kendi fikirlerinizi de katarak kişiselleştirebilirsiniz. İster sade tasarımlar , ister cıvıl cıvıl uygulamalar yapabilirsiniz . 

Yumurta Kolisinden Güller

PAYLAŞ

Senelerce yumurta kolilerimizi hep çöpe atmışızdır ama bir hobisever olarak yumurta kolilerini de değerlendirmemiz gerektiğini düşündüm.. Ve bu projemizde bir yumurta kolisinin geri dönüşümünün nasıl harika bir dekorasyona değiştiğini göreceğiz. Bu tasarım benim için bir mücize dönüşüm !

Kumaştan Gül Tasarımı

PAYLAŞ

Bu mukemmel bir el sanatı projesi! Ben takıntılı biri değilim ama bu projeye takılmamak elde değil =) Ve kesinlikle yakın zamanda bir kumaşçıya uğramalıyım. Uygun bir renkte ipek kumaş seçtikten sonra ona uygun bir iplik almalıyım.. Bu proje ile ister sevdiklerinizin hediye paketinizi süsleyebilirsiniz ; ister evinizin dekoruna farklılık katabilirsiniz . Hem kendinizi hem sevdiklerinizi mutlu edin..

Gizli Depolama

PAYLAŞ

Benim annem her zaman okuma savunucusu olmuştur ve her zaman hiç durmadan yeni yeni hobiler teşvik etmiştir. Daha sekiz yaşında bilge insan olarak anılmaya başlamış ve bu hiç durmadan devam etmiş. Annemden gelen bu yetenek ile ona bir süpriz yaptım hobileri ile kitaplarının arasına bir bağ kurmak istedim =) ve size de müthiş bir fikir olacaktır bu bağ umarım.. Herkesin evinde köşeye sıkıştırılmış yardımcı malzemeler bulunmaktadır. Bunları saklamak zaman zaman zor olmuştur. işte bu fikirle hem süprizimi sizinle paylaşacağım hem de size de kolaylık sağlayacağım umarım..


Meyvelerin Çiçeklerle Buluşması

PAYLAŞ


Çiçekleri sevmeyen yoktur aramızda hepsi birbirinden farklı rengi ile ayrı cazibesi vardır hepsinin. Peki çiçeklerinizi hiç meyvelerle süslemeyi denediniz mi? Bu şirin süsleme ile odanızı daha cazip hale getireceksiniz. Bu projemizde size bir kaç adımda limon ve portakal ile nasıl çiçeklerinizin vazonusunu süsleyeceksiniz onu göstereceğiz.

Şahane Pasta Tabakları

PAYLAŞ

Şahane Pasta Tabakları

Pasta tabakları masanızın sunumunda en büyük rolü alır. Üstelik kendi tasarımınızsa herkesin gözü kalabilir dikkat edin.. :) 

Hobi Odanızın Dekoru İçin 14 Farklı Fikirler

PAYLAŞ

Dekorasyon, hobiseverler için daima vazgeçilmezdir. Hobi odalarınız ve dolaplarınız için birbirinden güzel ve kullanım açışıyla size kolaylık sağlayacak vintage havasında 14 farklı fikir bulduk

Tuvallerden Dekorasyon Fikri

PAYLAŞ

Tuval denilince ilk aklımıza gelen şey; boya fırça ve tinel olabilir ya da bir doğa resmi.. Tuval denilince aklımıza sadece bunlar gelmesin artık.  Bir tuvali bir kumaş veya geometrik çizimler ile çok güzel bir şekilde kullanabiliriz.

 

 


Mukavvadan Güllü Harfler

PAYLAŞ


Kimin hoşuna gitmez ki size özel bir hediye yapılması. Sizde sevdiklerinize kendi ellerinizle baş harflerinizi hazırlayın ya da isimlerini yazın.  Çok basit çok anlamlı bu proje ile sevdiklerinizi mutlu edin.

Özgün ve Farklı Bir hediye

PAYLAŞ

Bazen hediye almak işkence haline gelebilir. Hele ki özel günlerde..

Kıyafet ayakkabı parfüm vs bunlar size de çok sıradan geliyorsa ve daha özgün ve farklı hediye arayışındaysanız eğer sizin için şahane bir fikrim var. Yapmanız gereken bir kavanoz biraz zeytinyağ ve bir fotoğraf hazırlamak..Çoraplardan Organik Oyuncak Yapın

PAYLAŞ

Plastik ve sentetik oyuncaklar, çocuklar için bir tehlike.. Çocuklarımızı bunlardan uzak tutup sağlıklı oyuncaklarla büyütmeliyiz. Bunun için titiz ve hassas annelerimize özel organik oyuncak modelimizi size sunacağız. Bu projelerimizi özellikle çoçuklarımızla birlikte yaparsak onlara hem eğitici bir proje olur hem de daha sağlıklı oyuncakları olur.

Kavanozdan Fotoğraf Çercevesi

PAYLAŞ

Kim kavanozlarını atar ki? Hobi severler olarak aramızda bunu yapan birini olduğunu sanmıyorum. Hobi severler kavanozlarını atmazlar onları ya boyayarak ya kaplayarak ya da süsleyerek yeniden yaratırlar. Hobiseverler herşeyi değerlendirir.

Şimdi size sadece bir fotoğraf ve atamadığınız o kavanoz ile müthiş bir fikir sunacağım ne bir boya ne de bir fırçaya ihtiyacınız olmayacak basit bir proje.

Raflarınızı Kendiniz Tasarlayın

PAYLAŞ

 Ev dekorunuzu; hobi yeteneğinizi ve tasarı fikirlerinizi birleştirerek yenileyin. Bu yapacağınız yeni raflar hem vintage havasında hem çok kullanışlı hem de görenler gözlerini alamayacak. 

Kartondan Gizemli Gül Yapımı

PAYLAŞ

Bütün güllerin kedine göre bir anlamı manası vardır. Özellıkle kırmızı gül diğer renkteki güllere göre daha fazla mana taşır ve en etkili sembollerdendir. Şiirlerde, edebiyatta, tasavvufta, sanat eserlerinde ve klasik resimlerde önemli bir rolü vardır ve her zaman ilgi alanındadır. Kırmızı gül gizemlidir ve bir çok kişinin ilham kaynağıdır. En önemlisi kırmızı gül aşkın sembolüdür ve en çok bu yönünü bilir herkes..

Sizde sevdiklerinize ellerinizle gül hazırlamak isterseniz.  Çok kolay ve basit bir proje sunacağım size. Sadece kırmızı bir karton ve yapıştırıcıyla kendi aşkınızın sembolünü siz tasarlayın ya da evizi gizemli güller ile süsleyin.

Farklı Bir İğnelik Tasarımı

PAYLAŞ

Daha önceki projelerimizde iğne toplama kavanozu hobi projesi yapmıştık. Bu projemizle çok benzerlik gösterse de siz de fark edeceksiniz bunun yapımı daha pratik ve kolay olacaktır. 

Toplayıp Gitmek Yerine Bir Bavul İle Yapabileceğin

PAYLAŞ

 

 

Dekorasyona yeni bir oluşum ve daha fazla vintage havası katabileceğiniz birbirinden farklı yeni hobi fikirleri yazımızda sizleri bekliyor. Vintage bavullar geçmişten günümüze gelen en harika tasarımlardandır. Eskiyen yüzü bize yaşanmışlık hissiyle geçmişten bir anı bırakmaktadır ve kullanılmayacak bir hal aldıysa dekorasyona müthiş bir hava katar.

Bu projemizde belkide hiç aklınıza gelmeyecek, bavul ile yapabileceğiniz 13 farklı fikir sunacağız. Biraz hayal gücü biraz tasarım biraz hobi ile hemen her alan müthiş bir dekor ortaya çıkartalabilirsiniz. Sizde kendiniz yaparak hem geri dönüşüme katkı sağlayın hem hesaplı çıkın hemde hobilerinizi görenleri hayran bırakın.

Ufak Dokunuşla Kot Pantolanlar

PAYLAŞ

Bazen canlı bir renk bazen bir güpür bazen bir dantel.. Ufak bir dokunuşla düz sade ve sıradan olan herşeyinizi yenileyebilir ve daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Üstelik bu hobi çok eğlenceli ve çok da uygun. Hemen hemen herkesin evinde bi yerlerde bir güpür veya dantel bulunur. Bu güpürleri sadece pantolanunuzu dikeceksiniz Hepsi bu.. Ve basit bir kotpantolanla daha şık bir görünüm kazanacaksınız.

Eski Kutunuzu Çevirin

PAYLAŞ

Sizde benim gibi evinizin heryeriyle oynamaya bayılıyorsanız bu hobi sizin gözdeniz olacak. Eski kahvrengi kutular herkesin evinde ardiye bölümünde muhakkak bir tane bulunur. Veya dolabınızın bir köşesinde çoraplarınıza sahiplik yapar. Gelin eskimiş demode olan kutunuzu hem boyaylım hem çok modern bir sehpaya çevirelim. İlerleyen projelerde sizinle bavul ile sehpa yapımı projesinin paylaşacağım.

Ahşap Çerceve Yapımı

PAYLAŞ

Sizde benim gibi sosyal medyayı çok mu seviyorsunuz? İtiraf etmeliyim ki sosyal medya da benim en çok sevdiğim instagram facebook gibi saylarada fotoğraf paylaşmak. Fotoğraflar o anı ölümsüzleştiren güzel bir anı olarak kalıyor. Fakat anılarım sadece telefonumda kaldığı sürece ne anlamı var ki? Anılarımı baskılı kağıtta görmek kadar daha güzel ne olabilir ki benim için.. Dijital ortam tabiki güzel ama baskının değeri her zaman daha fazladır. Sizde anılarını kağıda baskılamayı çok seviyorsanız bu projemde sizlere anılarınız için çok basit bir proje sunacağım. Üstelik bu proje eğlenceli ve değerli bir hobi olacaktır.

Fincana Pecete Yapıstırma

PAYLAŞ

Evimizde düz renkli fincanlarımız varsa desenli peçeteleri kullanarak hem mutfağınızı renklendirin  hemde hiç kimsede olmayan benzersiz fincanlarınızla misafirlerinize havanızı atın..

Eski Mumlardan Dekoratif Mumlar

PAYLAŞ

Eski eşyalar çöp kutusunda yer almak yerine geri dönüşümde kullanarak hem eskiyi değerlendirmiş oluruz hem para harcamadan yeni ve dekoratif ürünleri sahip oluruz. Eski ve yarım kalmış mumlar çoğunlukla çöpte yerini bulmuştur. Gelin şimdi çöpe mahkum olan yarım mumlarınızı dekoratif mumlar haline dönüştürelim. Üstelik evde çocuklarınız varsa bu geri dönüşümleri onlarla birlikte yaparsanız çocuklarınız içinde eğitici bir proje olacaktır. Çocuklar hem hobinin hemde geri dönüşümün kıymetini öğrenecektir..

E Vitaminli Göz Makyajı Silme Toniği Yapımı

PAYLAŞ

Göz makyajımızı silmeden yatmak gözlerde iritasyona sebep olabilir. Sabah kırmızı gözlerle uyanmak yerine, yatmadan önce mutlaka göz makyajınızı çıkartmalısınız. Göz makyajı silicileri hem bir sürü kimyasal madde içeriyor hem pahalı. Bu tarifin içerdiği E vitamini nedeniyle, sadece göz makyajını silmekle kalmayacak aynı zamanda gözaltı kırışıklıklarınızada iyi gelecek. Bir taşla iki kuş. Ayrıca yüzde yüz doğal olmasıda harika..

desenlibantyapımı

PAYLAŞ

İnternet sayesinde dünya önümüze açılmış bir kitap gibi duruyor öylece. Boş vakitlerimizde pinterest youtube facebook ve instagram sayfalarını kendimizi geliştirmek ve yeni hobiler edinmek için kullanabiliriz. Şu zamanda 'ben şunu veya bunu bilmiyorum' gibi cümleler duymayı anlamıyorum açıkcası. Araştırmak kadar güzel ne olabilirki; kendimizce yeni şeyler öğrenip bundan gurur duymanın tadı başkadır. Bilgi için başkalarına bel bağlamaya ve bu sebeple başkasına yük olmaya hiç gerek yok. Bilginin önümüze serildiği bir zamandayız ve bunun keyifle tadına çıkarmalıyız.

Dekoratif Bantlar ile Yenileyin

PAYLAŞ

Yenilik güzel ve çoğu zaman da bir ihtiyaçtır. Ve birşey almaya gerek kalmadan yapılan yenilik daha güzeldir. ve en güzeli el yapımı ve kendi tasarımımız ile gelen yeniliktir. Çünkü el yapımı ile yenilenen herşey hem daha tatmin edici hem daha değerli hem de daha ucuzdur. Evlerimizi sıkıcı bir hava sarmışsa da eğer bunu el emeğimizle daha yenileyebilirsiniz. Üstelik çocuklarınız da varsa bu yenilik ihtiyaç haline gelir. Ve çocuklarınızı bu tüketim çıngını olduğumuz bu zamanda el emeği ile uygun bir şekilde yenilik yapmanın kıymetini göstermeliyiz. Üstelik bu uygulamalar orjinal olmayı da tetikliyor. Bir şeye ulaşmak, oradan kim bilir nerelere çıkmak…


Yenilik yapmanın en kolay ve basit dolu desenli bantları kullanmak. Hem estetik hem vintage havası da katabilirsiniz. Desenli bantları sitemizin Yüzey Süsleri Dekoratif Bant bölümünden bulabilirsiniz ya da bir sonraki yazımda size kendi desenli bandınızı yapmanız için fikir sunacağım.

Plastik Kaşıktan Avize de Olur

PAYLAŞ

Plastik kaşıkların pek çok marifeti var. Bunlardan birini bu projede anlatacağız. Bu projemizle de çok uygun bi maliyetle şık bir avizeye sahip olacaksınız. 

balonlane yapılır

PAYLAŞ

Renk Renk Kavanozlar, Vazolar hep ilginizi çekiyor fakat bir türlü boyaya elinizi süremiyor musunuz? Boyamadan renklendirmek imkansız gibi gelse de. İmkansız diye birşey yoktur =) Bu projede boya derdi yok, Fırça izi sıkıntısı yok ve çok kısa sürede hazırlayabilrsiniz. Size lazım olan bir balon ve bardak ...

Çizgili Vazolar

PAYLAŞ

Sürahi, kavanoz  gibi cam boyamalar artık okadar yaygınlaştı ki denemeyen çok az kişi kalmıştır. Günümüzde bu kadar çok yaygınlaşan cam boyamaya biraz farklılıklar katalım. Düz bir boyamadan ibaret kalmayın bir bant yardımı ile kendinize desenler oluşturabilirsiniz. Bu farklı proje ile cam boyanıza tarzınızı katın. Misafirlerinizin dikkatini çekecek bu tasarım ile masanıza şık bir hava katın.

Odanız bir başka ışıldasın

PAYLAŞ

Sizinde avizeniz çok eskidi demode mu oldu artık. Gelin yeni bir avize tasarlayıp evinizin havasını değiştirelim. Üstelik çok kısa sürede ve çok uygun bir maliyete hazılayacağınız bir avize. Herkesin evinde muhakka karton ve el işi kağıtları bi köşede durur. Hobi malzemeleriniz evinizde yer kaplamasın onları değerlendirip yeni bir el emeği avize yapalım.. Odanız bir başka ışıldasın..

Tuallerinizi Kendiniz Boyayın

PAYLAŞ

Hep tablolara hevesle bakıp sizde elbet birseyler çizmek istemişsinizdir. Fakat bazen ne kadar çok resim yapmayı denesek de olmuyor. Size bunun için kolaylık sağlayacak bir proje sunacağım. Çizmeden; bir dal, yaprak yada çalı yardımıyla tablonuzu oluşturabilirsiniz.

Yaratıcı Bir Yol Mu Arıyorsunuz

PAYLAŞ

Kendiniz kullanmak ya da hediye vermek için yaratıcı bir yol mu arıyorsunuz? Tamda size göre bir çanta bu. Sevdiklerinizle paylaşmak için kendi emeğinizle hazırladığınız yaratıcı bir çanta sevdiklerinizin de çok hoşuna gidecek. Bu projeyi hazırlamak yaklaşık 15-20 dakikanızı alacak. Üstelik bir muslin kumaş ve evdeki hobi ürünlerinizle hazırladığınız için size çok uyguna gelecektir. Bizim tasarımımızdan farklı desenler , şekiller kullanarak , hatta harfler ile tasarmınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Rengarenk Vintage Kuş Evleri

PAYLAŞ

Bu kuş evleri süperr!!!

Ben gördüğüm an bayıldım ve aynısını yapmak için sabırsızlandım. Bu fikir gerçekten çok basit bi şekilde uygulayabileceğiniz el yapımı bir proje. Üstelik duvarlarınıza ayrı bir hava katan şahane bir buluş.. Sadece bir karton, renkli el işi kağıtları veya gazate parçaları ile yapacağınız tasarımla evinizin havasına çok farklı bir ahenk katacaksınız.. Çocuk odasına uyguladığınızda çoçuklarınızda buna bayılacak..

vazolar-isildasin

PAYLAŞ

Yine bir yaratıcılık peşindeyiz..

Vazolar sade bir hal içindeyken varlığı pek de farkedilmiyordur.  Özel günlerde gelen güller ile demetlerle süsleyebilirsiniz belki vazolarınızı. Belki de bir dantelle bir kurdele ile..  Fakat bu paylaşacağım yeni proje ile vazolarınız daha orjinal ve hoş bir dekor haline gelecektir. Üstelik bu vazolarınızı boyarken fırça bile kullanıma gerek kalmayacak. Fırça izi ponpon izi oldu gibi bir derdimiz olmayacak . Bu çok basit proje ile Vazolarınız  görenlerin dikkatinden kaçamayacak.. 

Muhteşem Kaseler

PAYLAŞ

Hepimiz herzaman evimizi dekore etmeyi seviyoruz ve sadece bunun için ev dekoru için el yapımı projeleri topladık. Bu projede evinizin güzel bir parçası olmak için muhteşem bir kase oluşturmayı öğreneceğiz. Bize evimiz için bir şeyler yapmak her zaman , müthiş büyük bir duygu ve gurur veriyor. Ev dekor fikirleri ile ilgili daha fazla şeyler için projeler sayfamızın tamamını inceleyebilirisiniz. Çoğu bizim evlerde bulunan sıradan şeyler kullanarak evde tüm bu güzel elyapımı projeleri yapabilirsiniz. Aşağıda görüleceği bu fikirlerin uygulaması hem çok kolay hem eviniz için dekoratif ve kullanışlı bir şey olabilir. Bu inanılmaz kendin yap projeleri ile evinize daha fazla güzellik katın.

Ahşap Tahta Paletler ile Birbirinden Farklı Dekora

PAYLAŞ


 

 

Bir paletten neler olur demeyin. Bir Paletten neler olmaz ki...

Ahşap tahta paletler kullanımı bittikten sonra genellikle sobalarda yerini almıştır. Halbuki ahşap paletler sobalarda yok olmak yerine evizin dekorunda kıskanılacak bir dekor oluşturabilirsiniz. Biz size ahşap paletlerle harikalar yapabileceğiniz örnekler göstereceğiz. Örneklerimizde sehpalardan oturma guruplarına ve yatak odası gruplarına kadar bir çok farklı fikir edineceksiniz ve birçok çeşitte dekor edineceksiniz.

Sade ve Düz Bardaklaırınızı Renklendirin

PAYLAŞ

Sade düz bardakların yerine cıvıl cıvıl renkli bardaklar herzaman daha çok dikkat çekmiştir. Siz de mutfağınızın dolabında duran sade ve eskimiş bardaklarınıza bir oje yardımı ile yeni ve modern bir hava katın. Ve herkesin dikkatini çekecek tasarımlar ile yenilik yaratın. Kendi tasarımınız olan ürünler herzaman daha çok dikkat çeker ve kıskanılır unutmayın.. Aman dikkat bardaklarınıza nazar değmesin..

Kullanmadığınız Sandalyeleri Yenileyin

PAYLAŞ

Artık sandalyelerinizin modası çoktan eskimiş ve evinizin kullanılmayan eşyalar bölümü olan; ardiye kısmında bir fazlalık mı? Gelin sandalyenizi ardiyelerden çıkaralım ve yenileyelim. Hem sandalyemizi yeni bir mobilyaya çevirelim hem kendi tarzımızı yaratalım..

Makarna Yemeğe Ufak Ara

PAYLAŞ

Makarnayı sadece yemeklerde değil evinizin dekor ürünlerini oluştururken de eskimiş bir sepetinizi  veya beğenmediğiniz hasır bir sepetinize ufak bi dokunuşla yenilemek ve süslemek için de kullanabilirsiniz. Makarnaya biraz ara diyelim ve tasarımımızı oluşturalım..

Keçeden Çantalar

PAYLAŞ

Keçe sert ve kolay şekil alan yapısıyla özellikle süslemelerde sık sık faydalanılmakta ve bir çok farklı alanda da kullanılmaktadır. Keçe çok fazla yaygın bir kullanım alanına sahiptir ve fiyatı da çok uygun olduğundan kolayca elde eldebilirsiniz. 

Çantalar ise bayanlar vazgeçemediği unsur ve önemli bir aksesuardır. Biz keçe çantamızı pembe tonlarından yaptık. Sizde kıyafetinizi tamamlayacak çanta renginizi bulunn..

Limon  Şemsiyeler

PAYLAŞ

Renkli ve farklı tasarımlı şemsiyeler herkesin favorisidir. Bazen en güzel şemsiyeyi bulabilmek için saatlerce dolaştığımız olmuştur. Gelin kendi şemsiyemizin tasarımını kendimiz yaratalım.

Biz limon desenli şemsiyeler yaptık. Limon şemsiyelerinizi ister güneşin zararlı ışınlarında ister kısa süreli yaz yağmurların da kullanabilirsiniz. 

Önce Ponponlarınızı Sonra Paspas Oluşturun..

PAYLAŞ

Örgülerinizden kalmış iplikleri herkes bi köşede biriktirir. Bazen atmak istesenizde İçinizde el vermez.

Sizin de parça iplikleriniz fazlasıyla biriktiyse gelin onları değerledirelim. Rengarenk İplikleri ponpon haline getirip çocuğunuza rennkli bi oyun halısı hazırlayabilirsiniz.

Veya Salonunuzun dekoruna renk katabilirsiniz. Sizinle öncelikle Ponpon yapımını ve size fikir olacak bi kaç örnek paylaşıyorum.

Mandaldan Hobinizle Mumluk veya Çiceklik Yapın

PAYLAŞ

Hobiniz ile Mandal ve Ton Balığı Konserve Kutusundan Evinizin Dekorunu Daha Hoş Bir Hale Getirmeye veya Yemek Masanıza Ufak Bi Dokunuşla Daha Şık Hale Ne Dersiniz..

Damat fincanı modelleri ve tuzlu kahve yazıları

PAYLAŞ

Kız isteme denilince aklımıza ilk gelen şeydir, damatların korkuları olan tuzlu, biberli, baharatlı kahvelerdir.


 Eğer damat tuzlu kahveyi içiyorsa gelini çok sevdiği düşünülerek kız verilirdi. Şimdi ise tuzlu kahve muhabbeti eğlenceli bir hal almıştır. Damat fincanları ve tatlı tuzlu kahve yazıları her genç kızın ilgisini çeken bir hal almıştır  ve bu şekilde birçok instagram, pinterest, facebook gibi internet sayfalarında size özel hazırlanmaktadır.

Mandaldan Sepet Yapımı

PAYLAŞ

Çöpe Gitmek Üzere Olan Yoğurt Kovası ve Mandallardan Zevkinize Göre Sepetler Yapın..

Cam-boyama-sonbahar-çiçekleri

PAYLAŞ

Decoart Americana multi surface akrilik boyaları ile evinizde ki kavanozlarınızı boyayarak ; sonbahara neşeli bir giriş yapmak ister misiniz ? Son derece kolay olan bu hobi projesi ile güzel vakit geçirecek ve evinize güzel bir dekoratif obje katmış olacaksınız.

cadence-antalya-semineri

PAYLAŞ

Cadence Firması antalya seminerini düzenledi. Antalya Radisson otelde düzenlenen seminere antalya bölgesinde 40'a yakın eğitmen katıldı. 

Teneke Çay Kutu

PAYLAŞ

Bitmiş çay kutularınız veya herhangi teneke kutularınız varsa eviniz de sakın atmayın. Şimdi onları baştan yaratıcaz. Mutfağınızda ki farklı herkes görsün.İğne toplama kavanozu hobi projesi

PAYLAŞ

İğnelerinizi kullanabileceğiniz muhteşem bir tasarım. Hem kolay ,hem pratik, hem eğlenceli. 


vazolar

PAYLAŞ

Altın ve ya gümüş severlerden misiniz ? Yılbaşında kırmızı güllerinizi ışıldayan bir altınlı vazoda masaya yerleştirmek istemezmisiniz ?

Cevabınız evet ise, O zaman fikrimize göz atın..

dantelsepet

PAYLAŞ

Son zamanların trendi olan, lüks dekorasyon mağazalarında sıkça rastladığımız dantel sepetlerden yapacağız.

Evde anne yadigarı kullanmaya kıyamadığımız dantellerimiz ile nasıl güzel sepetler yada ekmekler yapabileceğinizi gösterin.

cam-boyama-gokkusagi-renkler-ile

PAYLAŞ

Hepimizin evinde var olan, herseyi ölçmeye kullandığımız ama misafire kullanmadığımız o yegane bardaklar sizde de var değil mi?

Şimdi bu fikir ile o bardakları masanın en çarpıcı öğesi yapacağız. Her renk tabakla kullanabileceğiz. Hatta kaselerimize de uygulayıp bir takım oluşturabiliriz.

rengarenkvazolar

PAYLAŞ


Zaman zaman aldığımız bir ürünün şişesini çok beğenir ama nasıl değerlendireceğimizi bulamayız. Atmak içimizden gelmese de, genelde çöpe atmak zorunda kalıyoruz.

Şimdi, size beğendiğiniz şişelerin nasıl bir mağazadan alınmış bir seramik vazo gibi duracağının tüyosunu vereceğiz.


hobi-cam-boyama-ile-kavonazlar-renklensin

PAYLAŞ

Mutfağımızda kullandığımız kavanozlar zamanla birikiyor ve çöpe gidiyor. Böyle güzel hobi fikirleri ve hobi malzemeleri bu sorunlara çare olmak için varl. Cam boyama ; bayanların en beğendiği hobi tekniklerinden biri olup ; obje tedariki açısından ise mutfağına bir göz atması yeterli geliyor :))Askili Sonbahar cam kavanoz vazolari

PAYLAŞ

Çiçekleri sever misiniz .? Son bahara girdiğimiz şu günlerde ; eğer sizde benim gibi bir çiçek sever iseniz , bu camdan vazolar bahçenize veya evinize çok güzellik katacak..
MENÜ
Üye Girişi Üye Ol
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT